Veria

Kullanan Takım: Veria FC

Yapım Yılı: 1925

Kapasite: 7.000

Boyutlar: 105 x 68

Veria Stadı Yunanistan’da yapılmış, tarihi değeri yüksek ve çok amaçlı bir futbol stadyumudur. Stadyuma Dimotiko Stadio Verias ve Municipal Stadium of Veria isimleriyle de hitap edilmektedir.

1925 yılında bölgenin müzik ve jimnastik faaliyetlerinden sorumlu Megas Alexandros tarafından inşa edilen stadyum 2005 yılına kadar hiçbir değişikliğe maruz kalmamıştır. 2005 ve 2007 yıllarında yapılan yenileme çalışmaları bu küçük stadın kullanılabilirliliğini de arttırmıştır. Stadyum 18 Ekim 2013 yılında bir kez daha yenilenmiştir. Tribünler güvenlik önlemlerine uygun bir biçimde elden geçirilmiştir. Ayrıca drenajı olmayan zemine bu sistem (drenaj) entegre edilmiştir. Stadyumun kapasitesi 500 koltuk kadar yükseltilmiş ve 7.500 kişiye erişmiştir. Ayrıca, soyunma odaları ve stadyumun göze çarpan tüm yerleri Veria FC takımının renkleri olan mavi-kırmızı renklere boyanmıştır. Tüm bu yenileme çalışmalarından sonra stadyum uluslar arası maçlara ev sahipliği yapma hakkını elde etmiştir. Son olarak Veria Stadyumu şehir merkezinden 1,5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Stadyumun en çok hâsılat sağladığı maç ise, 1970 yılında Veria FC-Doxa Dramas arasında oynanılan maç sırasında gerçekleşmiştir. Bu mücadeleyi 10.135 biletli kişi izleyerek bu maçın tarihe rekor katılım olarak geçmesini sağlamışlardır.

Veria Stadı bölgenin en önemli takımı olan, Yunanistan futbol tarihinde kayda değer başarısı olmayan ve en büyük başarısının 2’nci lig şampiyonluğu olan Veria FC takımının maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Veria 1 Veria 3 Veria 4 Veria 5 Veria 6

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s