Julio Humberto Grondona

Kullanan Takım: Arsenal de Sarandi

Yapım Yılı: 7 Ağustos 2004

Kapasite: 18.300

Boyutlar: 103 x 67

 

 

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te konuşlanan Arsenal de Sarandi futbol kulübü tarihinde ilk kez 2012 – 13 sezonunda yaşadığı Arjantin lig şampiyonluğunu son dönemlerde inşa edilen stadyumunda kazandığı maçlara borçludur.

7 Ağustos 2004 yılında Arsenal de Sarandi (1 – 1) Banfield arasında oynanan mücadeleyle açılışını yapan stadyum 16.800 kişi kapasitesiyle ön plana çıkmıştır. Genellikle ezeli rakiplerin sahip olduğu stadyumların gölgesinde kalan bu stat, fanatik taraftarların oluşturduğu coşkuyla buraya gelen rakiplerin üzerinde baskı kurmasına vesile olmuşlardır.

Tam adı Estadio Julio Humberto Grondona olan stat, “El Monumental”  ve “La Bombonera” gibi takma bir isme sahiptir. Genellikle yüksek iki nokta arasında kalan alanı, genellikle bir nehrin ayırdığı vadiyi köprü ile birleştiren yapı anlamına gelen viyadük; bu stadın lakabına uygun görülmüştür. El Viaducto lakaplı stadyum genelde tam adının yerine kullanılmaktadır. Ayrıca stadyum ismini, hala aktif görevde bulunan Arjantin Futbol Federasyon Başkanı ve FIFA İcra Komite Üyesi Julio Humberto Grondona’dan almıştır.

Arjantin Ligi’nde önemli derbilere sahne olan stadyum, son yıllarda kapasitesini 18.300 kişiye yükselterek daha fazla taraftar çekmeyi başarmıştır.

Estadio Julio Humberto Grondona 2 Estadio Julio Humberto Grondona 3 Estadio Julio Humberto Grondona 6 Estadio Julio Humberto Grondona 7 Estadio Julio Humberto Grondona 8

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s