Banorte

Kullanan Takım: Dorados de Sinaloa

Yapım Yılı: 9 Ağustos 2003

Kapasite: 23.000

Boyutlar: –

 

 

Meksika’nın sıcak bölgelerinden biri olan Culiacan eyaletinde 2003 yılında futbol hayatına merhaba diyen Dorados de Sinaloa ekibi malik olduğu yepyeni stadyumla tarihin altın sayfalarında kendisine yer bulmuştur.

Stadyumun tarihe geçen en kayda özelliği ise, 3 ay gibi kısa ve rekor bir sürede bitirilmesidir. Bunun sebebi alt yapısı müthiş olan eyaletin stadyum için hiçbir harcamadan kaçınmaması olarak gösterilir.  Estadio Bonarte adını verdikleri stat, 9 Ağustos 2003 tarihinde Dorados de Sinaloa ile Juarez Cobra arasında oynanan mücadelesiyle açılmıştır. Karşılaşmayı 4 – 2 kazanan ev sahibi ekibinden Héctor Giménez Silvera bu stadyumda atılan ilk gole imzasını koymuştur.

Tamazula Nehri’nin hemen yanına inşa edilen Estadio Bonarte, Sinaloa ekibinin her mücadelesinde futbolseverler tarafından yoğun rağbet görmektedir. Yapımına yaklaşık 55 milyon peso yatırılan stadyumun tüm hakkı devlete aittir.

Başlangıçta 16.000 kişi kapasiteli olan stadyum; ilerleyen zamanlarda kapasitesini 25.000 kişi olacak şekilde genişletme planlarını kamuoyuna sunmuştur. 2005 yılında planlanan atılım nehrin genişliği hesaba katılmadığından askıya alınsa da; ertesi yıl yapılan çalışmalar sonucunda 23.000 kişilik kapasiteye erişmiştir.

Estadio Banorte 3 Estadio Banorte 4 Estadio Banorte 5 Estadio Banorte 2 Estadio Banorte 8

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s