Cwmbran Stadyumu

Kullanan Takım: Cwmbran Town FC

Yapım Yılı: 1974

Kapasite: 10.500

Boyutlar: –

 

Ada futbolunun prensi olan Galler’de futbol her kesimden futbol tutkununa hitap etmektedir. Öyle ki; 2013 – 14 sezonu itibariyle Galler’in 5’inci lig konumunda bulunan ve Gwent County League’de yer alan takımlardan biri olan Cwmbran Town FC kulübü mütevazı bütçesi ve konumuyla dikkat çekmektedir.

Kulübün sahip olduğu stadyum 1974 yılında inşa edilmiştir. Stadyum ismini kulüpten alarak Cwmbran Stadyumu olarak ifade edilmektedir. 70’li ve 80’li yıllarda uluslar arası atletizm organizasyonlarına sahne olmuştur stadyum. 2000 yılında en önemli yenilemesini yaşayan stat, 10.500 kişi kapasitesiyle ön plana çıkmaktadır. Bu kapasitenin sadece 2.200’ü koltuklu haldedir. Stadın dört tarafı açık ve çimden oluşan zeminini çevreleyen atletizm pistiyle meşhurdur. Yenileme çalışmaları kulübe yaklaşık 6.400.000 Euro’ya mal olmuştur. Bu gaye ile stadyum, çok amaçlı spor kompleksine dönüşerek bünyesinde bulundurduğu Torfaen en modern tesis olarak göze çarpmaktadır. Stadyumun zemini hem futbol hem de çim hokeyi için suni olarak hizmet vermektedir.

Yeni görünümüyle stadyum son derece modern olup 25 metre uzunluğunda yüzme havuzu, fitnes salonu, saunalar, modern dans stüdyoları, güzellik ve spor salonları, kafe-barlar ve ücretsiz park yerlerine sahiptir.

Cwmbran Stadyumu Galler’in en iyi bowling salonuna sahip olduğu gibi, Cwmbran Town kulübünün maçlarına da sahne olmaktadır.

Cwmbran Stadyumu 1 Cwmbran Stadyumu 2 Cwmbran Stadyumu 3 Cwmbran Stadyumu 4 Cwmbran Stadyumu 5

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s